Futbolculara dolandırıcılık soruşturmasında istenen cezalar belli oldu

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca “özel kapalı fon” sistemiyle aralarında ünlü futbolcuların bulunduğu mağdurların dolandırıldığı iddiasıyla yürütülen soruşturmada bankacı Seçil Erzan hakkında istenen ceza belli oldu.

Fatih Terim Fonu adıyla sistem kurup ünlü futbolculardan yüksek kar vaadiyle para toplamakla suçlanan bankacı Seçil Erzan, Ali Yörük, kardeşi Atilla Yörük ile Aslı Yörük hakkında 216’şar yıla kadar hapsi istendi.

Halk TV’nin haberine göre, ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlaması ile düzenlenen iddianame İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi. Mahkemenin, iddianameyi kabulü ile birlikte yargılama süreci de başlayacak. Bu arada, soruşturma kapsamında Seçil Erzan’ın yanı sıra Ali Yörük, Atilla Yörük ile Aslı Yörük halen tutuklu bulunuyor.

Ne olmuştu?

Denizbank eski şube müdürü Seçil Erzan ve beraberindeki 3 kişi, yüksek kar payı vaadi ile çok sayıda kişiden para toplamakla suçlanıyor. BDDK raporuna göre toplanan para 44 milyon dolar seviyesinde. Bankaların verdiği faizden daha yüksek bir getiri elde etme amacı ile Erzan’a para veren isimler arasında Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera, Fatih Terim’in kızı Buse Terim Bahçekapılı ile eşi Volkan Bahçekapılı gibi isimler yer alıyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma kapsamında geçen cuma bir takipsizlik kararı verdi. Alınan kararda, Seçil Erzan’ın yanı sıra çalıştığı bankanın 9 üst düzey yöneticisi için de ‘bankacılık zimmeti’ yönünden takipsizlik kararı verildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x