İbrahim Üzülmez, Beşiktaş’ı yorumladı: Biraz sorumluluk ortaya koymak yetiyor

Zorlu bir süreçten geçen Beşiktaş, Süper Lig’in 10. haftasında sahasında Gaziantep FK’yı ağırladı. Siyah-Beyazlılar, Galatasaray ve Bodo/Glimt mağlubiyetleri sonrası galibiyete ihtiyaç duyduğu maçı 2-0 kazanmayı başardı.

‘SONUCU DOĞRUDAN ETKİLEDİ’

Beşiktaş’ın unutulmaz isimlerinden olan ve şimdilerde teknik direktörlük kariyerini sürdüren İbrahim Üzülmez’den Siyah-Beyazlılar’ın 2-0 kazandığı Gaziantep FK maçına ilişkin değerlendirme:

“Hafta içinde oynanan bir maç. Yönetim bırakmış, sonuçlar, performanslar kötü. Yani Beşiktaş adına iyi olan ne var ki diye düşünürken Türkiye’nin 1 numarası olan taraftarlar yine üzerine düşeni fazlasıyla yaptı, adeta takımı ayağa kaldırdı. Beşiktaş taraftarı gerçek 12. adamdır, çünkü performansıyla her zaman sahayı etkiler, oyuncusunu etkiler, rakibi etkiler, dolayısıyla sonucu etkiler. Nitekim Beşiktaş, dün Gaziantep FK karşısında çok net şekilde taraftarının bu desteğine karşılık vermeye çalıştı. Vermeye çalıştı diyorum çünkü hâlâ vermeyen bazı yabancı oyuncular var. Ancak Chamberlain gibi özel bir oyuncu biraz daha fazla sorumluluk alınca, biraz daha isteyince oyun gücüne ne kadar etki ettiğini gösterdi herkese. Necip ve Baily ikilisi kusursuza yakın bir oyun oynadı. Beklerin kademelerine de çok önemli katkılar yaptı.”

‘TARAFTARA AYAK UYDURDU’

“Cenk’in iştahı rakibi zorladı. Zaynutdinov’a da parantez açmak lazım. Önde biraz cesaret ortaya koyunca iyi işler yapacağını kanıtladı. Attığı şutların sayısını artırması gerek. Toparlayacak olursak; Beşiktaş takım halinde mükemmel bir oyun oynamadı ama taraftarının gücüne ayak uydurdu. Zaten İnönü’de bunu yapıyorsanız her zaman 1-0 öndesiniz, 2-0 için de birazcık sorumluluk ortaya koymak yetiyor. Hâl böyle olunca uzun süredir tersine esen havayı biraz olsun değiştirecek kadar önemli bir galibiyet alındı.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x