Sabaha kadar birikiyor, sağlığı tehdit ediyor! Havalandırmayınca radon tehlikesi

KÜF, BAKTERİ, ÖKSÜRÜK

Havalandırılmayan ortamlarda hızla çoğalan mantarlar, akarlar ve artıkları, küfler, bakteriler, özellikle verem mikrobu ve virüsler insan yaşamını tehdit ediyor. Konuşma, öksürme ve hapşırmakla ağızdan çıkan yüzlerce bazen binlerce parçacığın içinde bakteri ve virüsler bulunuyor.

SABAHLARI CAMLARI AÇIN

Evde soluduğunuz havanın temiz havanın devamlı tazelenmesi gerekiyor. Çünkü dört duvar arasında biriken, görmediğiniz, koklayamadığınız radon gazını ortamdan atmanız gerekiyor. Bunun için de herkesin evlerini her sabah havalandırması şart.

RADON BİRİKİYOR

Uzmanlara göre akciğer kanserinin sigaradan sonra en önemli nedenlerinden biri olan radon gazı sabaha kadar evlerde bir miktar birikiyor. Bu da sağlık açısından pek de olumlu değil. Hatta zehirli gazın etkileri de kaçınılmaz.

5-10 DAKİKA YETERLİ

Radyon gazı, evlerde birikiyor. Bu nedenle saatlerce vakit geçirdiğiniz evlerimizi 5-10 dakika havalandırıp gece boyunca biriken kanserojen gazlardan kurtulmamız gerekiyor.

MUTLULUK TEMİZ HAVADA

Temiz hava almak, beyindeki iyi hissetme hormonu olan serotonini artıran bir oksijen patlaması sağlıyor. Serotonin, sakin ve rahat kalmanıza yardımcı oluyor ve tüm olumsuz düşünceleri otomatik olarak ortadan kaldırarak geceleri huzurlu bir uyku yaşamanızı sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x