WWE 2K24 oyun dünyasında tartışmalara neden oldu

Bu özellik, daha önce de benzeri görülen ve oyun topluluğunda ciddi endişelere neden olan bir konuyu tekrar ön plana çıkarıyor. Oyun geliştiricileri ve içerik düzenleyicileri, bu tür içeriklerin oyun içinde yer almasını önlemek için hangi önlemleri alacak, merak konusu.

Geçen hafta piyasaya sürülen WWE 2K24, oyuncuların topluluk yaratımları merkezinde yeniden tartışmalı hareketlere yol açıyor. Yeni Ekle-Bir-İşaret özelliği, kullanıcıların maçlar sırasında seyirci NPC’lerinin tutabileceği özel işaretler oluşturmasına ve paylaşmasına olanak tanıyor. Ancak bazı oyuncular, WWE’nin alışılageldik söylemleri yerine, cinsel içerikli görseller yüklüyor.

WWE 2K24 oyun dünyasında tartışmalara neden oldu

Uygunsuz içerikleri işaretlemek için bir sistem olduğu belirtilse de, bu tür içeriklerin birçoğu En Çok İndirilenler ve En Çok Oy Alanlar sayfalarının tepesine çıkmayı başarıyor. Bazı görseller, günlerce eski olmalarına rağmen öne çıkıyor, bu da işaretleme sisteminin güvenilir olup olmadığı veya oyuncuların baştan itibaren onları işaretlemeyi tercih etmediği konusunda belirsizlik yaratıyor.

WWE 2K, ESRB tarafından T olarak derecelendirilmiş olmasına rağmen, dövüş oyunları sık sık daha genç çocuklar tarafından da oynanıyor ve her halükarda, cinsel içerikli materyaller hatta M derecesini bile aşıyor. WWE oyunlarında yetişkin içeriğin bulunması yeni bir durum değil. Geçmişte, bazı oyuncuların oyunun Ekle-Bir-Logo özelliğini kullanarak cinsel içerikli görseller yüklediği ve bu görsellerin Reddit başlıklarında aylar hatta yıllar sonra bile En Çok İndirilenler ve En Çok Oy Alanlar sayfalarının tepesine çıktığı görülmüştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x